Кошик
496 відгуків
ул. Крайняя 1-Б, Київ, Україна
Додати відгук

Датчики ABS

Датчик системи ABS (антиблокувальна система).

 

Сучасні транспортні засоби обладнуються різними системами безпеки, до яких відноситься і антиблокувальна система ABS (Anti-lock Braking System).

 

Датчики ABS є важливою складовою частиною гальмівної системи легкових і вантажних автомобілів, мотоциклів і причепів. Вони можуть встановлюватися на всі колеса автомобіля (ліві і праві) або тільки на міст (передній, задній).

ПРИЗНАЧЕННЯ І ПРИНЦИП ДІЇ ДАТЧИКА ABS

Датчик АБС використовується для забезпечення безпеки при екстреному гальмуванні транспортного засобу. Його основне завдання полягає не тільки в тому, щоб скоротити гальмівний шлях, а також не допустити блокування коліс при різкому гальмуванні автомобіля, що дозволить зберегти керованість транспортним засобом.

 

Чуйна електроніка антиблокувальної системи ABS працює таким чином, щоб зменшити тиск в гальмівній системі і не дозволити блокувати колеса, а зробити їх обертання переривчастим. В такому режимі відбувається ефективне гальмування і зберігається керованість автотранспортом, що дозволяє об'їхати перешкоди на дорозі і не зірватися в занесення. Поки колеса обертаються, навіть на мінімальній швидкості, машина буде слухатися керма, а не рухатися за інерцією вперед як при повній блокуванні коліс.

ВИДИ ДАТЧИКІВ ABS

 

Датчики АБС, незалежно від місця установки, виконують одну і ту ж функцію – отримання оперативної інформації про швидкість обертання колеса, але мають різний спосіб роботи. Так, з урахуванням технологічних відмінностей, датчики обертання колеса поділяються на два види:

  • пасивний (індуктивний);
  • активний.

 

Пасивні датчики ABS не вимагають подачі напруги для спрацьовування, вони самі виробляють електричні імпульси, на які реагує електронний блок. Пасивні датчики індуктивного типу, мають більші габарити, вони не настільки точні, як активні, але головним їх недоліком є те, що вони не можуть функціонувати на дуже малих швидкостях. З плюсів можна відзначити надійність і тривалий термін служби.

 

Активні датчики ABS були розроблені в кінці 90-х років і одержали таку назву тому, що для початку функціонування їм потрібно джерело живлення.

 

Існує два види активних датчиків ABS з різними принципами дії: датчик Холла і магниторезистивный датчик.

 

Датчик ABS, заснований на ефекті Холу, є найточнішим. Конструкція датчика містить постійний магніт, напівпровідникову пластину, мікросхему, висновки. Основний плюс такого датчика АБС – постійне напруження, а також відсутність (на відміну від магніторезистивного) імпульсного характеру, що збільшує його точність. Але з-за використання мікросхем такі датчики менш надійні. Також вони чутливі до забруднення і вимагають дуже точного вибору місця установки.

 

Магниторезистивные датчики фіксують швидкість обертання колеса відразу з моменту початку руху і забезпечують надійну передачу сигналу навіть у випадку встановлення на досить великій відстані від кодуючого диска. Ці датчики використовуються не тільки в системі ABS, але і в системах курсової стійкості.

ДЕ ПРИДБАТИ ДАТЧИКИ ABS?

 

Патент на антиблокувальну гальмівну систему АБС вперше був зареєстрований в 1936-му році компанією Bosh, але її серійне виробництво було запущено лише в 1978 році. Перші датчики ABS з'явилися на автомобілях Mercedes, потім – на BMW. А на сьогоднішній день ними оснащується більшість автомобілів, як бюджетного, так і преміум класу.

 

В інтернет магазині автозапчастин euro-car-parts.com.ua Ви можете купити датчики ABS для автомобілів марок Volkswagen (Фольксваген), Renault (Рено), Ford (Форд), Peugeot (Пежо), Audi (Ауді), Citroen (Сітроен), Fiat (Фіат), Opel (Опель), Seat (Сеат), Skoda (Шкода), Volvo (Вольво), Chevrolet (Шевроле), Daewoo (Дэу), Mazda (Мазда), Lancia (Лянча), Porsche (Порше), Dacia (Дачія), Iveco (Івеко), Toyota (Тойота).

 

Великий асортимент запчастин для автомобілів, представлений на сайті компанії Euro Car Parts, дозволить Вам підібрати відповідний за ціною датчик АБС і оформити покупку онлайн. Також замовити датчик обертання колеса Ви можете, зателефонувавши нашим фахівцям за номером, вказаним на сайті.

 

Ми працюємо тільки з надійними постачальниками автомобільних запчастин, оригіналів та їх заводських аналогів.

 

Звертайтеся! Ми з радістю подбаємо про Вашу безпеку на дорозі!

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner